כ"א באב תשע"ו    25 באוגוסט 2016    הכנסת ה-20, מושב שני, פגרת הקיץ אA   אA   אA Русский    العربية    English
 
 
Skip Navigation Linksעמוד הבית > חדשות > הודעות הכנסת > הודעה מתאריך 6 בדצמבר 2012

הודעות הכנסת

 
לרשימת ההודעות
  הדפס


ח"כ עמיר פרץ הגיש מכתב התפטרות מהכנסת; הבא בתור יורם מרציאנו

6 בדצמבר 2012, כ"ב בכסלו תשע"ג, בשעה 14:30

במעמד מסירת מכתב ההתפטרות של חה''כ עמיר פרץ אמר יו"ר הכנסת: "הציבור מרים גבה; מה שהיה בעבר חריג הופך להתנהלות שגרתית; הכנסת הבאה תצטרך לקבוע קוד התנהגות חדש"

חה''כ עמיר פרץ הגיע בצהרים (ה') ללשכת יו''ר הכנסת על מנת למסור ליו"ר הכנסת ריבלין את מכתב התפטרותו מהכנסת. במעמד מסירת המכתב אמר ריבלין: "אנחנו צריכים לשאול את עצמנו מה עובר על התרבות הפוליטית שלנו. אני בא מבית אידיאולוגי מאוד, ולנגד עיני צומחת תרבות חדשה שגורמת לרבים בישראל להרים גבה ומעוררת תגובות מעורבות בכל קשת ההשקפות הפוליטיות. לצערי, מה שהיה בעבר חריג הופך בימים אלו להתנהלות שגרתית ומקובלת, ואינני מתייחס רק למעמד הנוכחי. אי אפשר להסתפק רק בשאלות של הציבור. נדמה לי, שגם הכנסת הבאה תצטרך לקבוע קוד התנהגות פוליטי חדש שיעצור את הסחף. אני  סבור שעל הכנסת הבאה להידרש לשאלה החוקתית והדמוקרטית, האם רשאי מועמד שהתמודד בבחירות מקדימות במפלגה אחת, לחבור בסמוך להן למפלגה אחרת".

ריבלין הבהיר לפרץ כי איננו מחויב על פי חוק להתפטר מהכנסת והוסיף: "בהחלט אני מעריך את הצד המוסרי בהחלטה שלך, אך יש לנו קשיים לא מועטים בחוויה הפוליטית החדשה שלנו".

פרץ אמר לריבלין: "מקור ההחלטה שלי הוא אידיאולוגי וערכי. אין חבר כנסת שהוכיח פעם אחר פעם כמה הוא מחויב לערכיו כמוני. אני רואה בדוגמה אישית דבר חשוב ביותר. כאשר משהו בוער בי אני עושה מעשה. אינני רוצה להשאיר בידיי את החברות בכנסת ששייכת למפלגת העבודה ומתייצב אצלך היום למסור את התפטרותי. אני מניח שעוד צפויה לנו עוד הרבה עבודה משותפת." 

התפטרותו של ח"כ עמיר פרץ תיכנס לתוקף ביום א' בצהרים.
מכתב ההתפטרות של ח"כ פרץ

שתף ב- שתף בפייסבוק שתף ב- שתף בטוויטר
 
   הקודם   |   הבא    
 
 
שידורים
היום בכנסת
השבוע בכנסת